Nyugdíjpénztár hírek
-
Menekülnek a nyugdíjpénztáraknál
2009-03-27 13:00:10, nyugdíjpénztár
Miközben a magánnyugdíjpénztárakhoz az előző évben 357,4 milliárd forint tagdíjbevétel folyt be, a befektetési tevékenységen közel 422 milliárd forintos veszteség mutatható ki - derül ki a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletének (PSZÁF) adataiból.
Az óriási veszteségek tükrében érdekes, hogy tavaly a vagyonkezelői díjak 6,6 százalékkal, a letétkezelési díjak pedig majdnem ötödükkel múlták felül a 2007-est. A magánkasszák portfóliója viszont egy év alatt alaposan átrendeződött. Az árfolyamok intenzív esésének következtében a részvények értéke mintegy 15 százalékkal esett, közben pedig 152 milliárd forintnyi hazai állampapírtól váltak meg a kasszák. A részvények aránya az értékvesztés mellett is 9,6 százalékról 14 százalékra emelkedett, a választható portfólió bevezetésének köszönhetően.
Az önkéntes ágon 107,8 milliárd forintos tagdíjbevételre "csak" 83,6 milliárd befektetési veszteség jutott, amiben közrejátszhatott, hogy itt a részvények aránya 10-ről 7,4 százalékra csökkent. A válság hatására azonban ebben a pénztártípusban elindulása óta először csökkent a tagok száma - az utolsó negyedévben 36 ezren léptek ki. Persze mindkét nyugdíjpénztári típusnál megindultak a kifizetések, de ilyen mértékű létszámfogyásra ez aligha ad magyarázatot - olvasható a Napi Gazdaságban.
További hírek:
- Nyugdíjpénztári reálhozamok
- Magánnyugdíj: sokan a végén futottak be
- A kormány erősítené az önkéntes pénztárakat
- Pozitív változások a nyugdíjpénztárban
- Újratöltődnek a nyugdíjpénztárak
- Mi foglalkoztatja a nyugdíjpénztárakat?
- Van mit csiszolni öngondoskodási viselkedésünkön
- Öngondoskodásromboló az új adójavaslat
- A biztosítókat is visszaveti a válság – nő az öngondoskodás szerepe
- A magánnyugdíjpénztári tagok egynegyede tagja önkéntes kasszának is
